Co to jest Car of the Year?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Car of the Year (COY) to najbardziej prestiżowa nagroda dla najlepszego samochodu przyznawanego na następny rok spośród samochodów debiutujących na rynku w bieżącym roku. Ostatnio zainteresowałem się samochodami wygrywającymi w tym konkursie. Nagrody CotY są przyznawane od 1964 roku, więc zwycięzców jest naprawdę wielu. Na liście zwycięzców znajdziemy oldtimery, niejeżdżące już klasyki, zabytki, samochody nie istniejących już marek, ciekawe samochody używane oraz kilka w miarę nowych pojazdów. Postanowiłem, że ciekawą inicjatywą byłoby pisanie o zwycięzcach poszczególnych lat, głównie dla tego, że chciałbym wprowadzić na bloga coś o starych zapomnianych samochodach i markach, których jest tam sporo.

Wpis pojawiałby się regularnie po nowościach i używanych oznaczony #Samochód roku…Lata w których zwyciężył poszczególny samochód będą wybierane przeze mnie, ale nie chronologicznie, lecz losowo. Zapraszam do zobaczenia strony i zwycięskich modeli na oficjalnej stronie (link poniżej), gdzie można zapoznać się ze wszystkimi zwycięzcami w zakładce na stronie głównej o tytule Previous winners wybierając rok (select year). Najciekawsze modele postaram się opisać już niebawem.

Jeżeli masz jakąś opinie, sugestie, pytanie odnośnie nowej serii pisz na maila lub komentuj! Zapraszam!

 

Print Friendly

2 Komentarze

    • Zaczynam od roku 1981 – Forda Escorta przeżywającego wtedy swoje lata świetności. Myślę, że kolejność opisywania kolejnych zwycięzców nie będzie chronologiczna ze względu na duże zróżnicowanie pomiędzy niedawnymi zwycięzcami, a tymi z przed 50 lat. To da możliwość zmieniania kategori i wieku samochodu z wpisu na wpis. Jednak jestem otwarty na propozycje Czytelników :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.