RANKING: Najpopularniejsze kolory samochodów

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

2000px-Disque_newton.svg[1]Jak napisałem jakieś dwa tygodnie temu, że sporządzę ranking najpopularniejszych kolorów samochodów osobowych tak i jest. W ciągu łącznie pięciu godzin spisywałem samochód po samochodzie, ale jako, że droga przy której mieszkam jest bardzo ruchliwa (możecie o tym przeczytać w poprzednim wpisie) musiałem dokonywać pomiaru w jedną stronę. Było ich pięć po jednej godzinie ze zmianą kierunku co pół godziny. Mam nadzieję, że jasno wszystko wyjaśniłem.

Co do kolorów to mogę jeszcze wspomnieć, że takiego rankingu co do Polski nie ma, a przynajmniej długo nie było. Owe są, ale na skale Europy i świata. Mój najpopularniejsze raporty jakie widziałem łamie i to w zdecydowany sposób. Pokazuje, że biały to wcale nie najpopularniejszy kolor (tak wynikło z raportu z 2014 roku dot. świata), a stanowi marne kilka procent całej palety kolorów. Na polskich drogach jest dość ponuro. Przeważa kolor czarny, a jeśli widzimy jakiś przyjemny kolor to jest to tyko odcień, a tak właściwie odcień ten podchodzi pod czarny. Mało jest pozytywnych akcentów w polskich szarych miastach. Tylko w reklamach tak ładnie to wszystko jest przedstawione. Poniższy ranking można by było nazwać najtańsze lakiery samochodów w Polsce, bo czarne, srebrne, szare to kolory za które nie żądają większej dopłaty, a właściwie żadnej.

Kolory które klasyfikowałem to: biały, czarny, srebrny, szary, niebieski, zielony, czerwony, beżowy, brązowy, żółty, złoty, pomarańczowy i pozostałe (których nie mogłem sklasyfikować lub mi gdzieś umknęły). A oto sposób w jaki tworzyłem ranking:  biały: IIIIIIIIIIIIIIII….

czarny: IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII…

srebrny: IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII…

I tak dalej. Poniżej łączna nota, czyli KOMPLETNY RAPORT KOLORÓW SAMOCHODÓW OSOBOWYCH W POLSCE:

1.Czarny 394 – 22,3%

2.Srebrny 358 – 20,2%

3.Niebieski 240 – 13,6 %

3.Szary 240 – 13,6%

5.Czerwony 143 – 8,4%

6.Biały 128 – 7,2%

7.Zielony 113 – 6,4%

8.Beżowy 84 – 4,7%

9. Żółty 19 – 1,1%

10.Pomarańczowy 17 – 1%

10. Złoty 17 – 1%

10. Brązowy 17 – 1%

Razem 1770 pojazdów. Oczywiście oprócz czarnego, srebrnego, szarego i białego pozostałe kolory to odcienie np. granatowy to niebieski, różowy to czerwony i tak to się właśnie podporządkowuje. Dla porównania w poprzedniej części artykułu jest ostatni ranking światowy kolorów, więc zapraszam do przeczytania i porównania mojego rankingu.

A Wy macie może jakiś rzucający się w oczy lakier? Pochwalcie się śmiało!

Pierwsza część artykuły (taka zajawka) –
http://moto-rower.blog.pl/2016/02/21/najpopularniejsze-kolory-samochodow-osobowych-w-polsce-cz-1-cos-tam-o-drogach/

Pozdrawiam!

 

 

Print Friendly

4 Komentarze

  1. Ja mam granat metalic więc problemu nie mam za dużego z doborem koloru nawet w przypadku folii płynnej full dip, której ja używam zawsze przy jakiś zarysowaniach i otarciach. zdarty lakier znika, a kolor jets perfekcyjnie dobrany ;)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.